jenkin@hualongm.com    +86-18206021758
Cont

Har några frågor?

+86-18206021758

Stenpolermaskin Marmorgranit

Stenpolermaskin Marmorgranit

Denna maskin använder hartsslipskiva direkt för att polera granitplattor. Vi har flera typer, huvudena sträcker sig från 12 huvuden till 24 huvuden, poleringsbredden varierar från 900 mm till 1300 mm. Strömförbrukningen är mycket lägre och har hög poleringseffektivitet. Denna maskin kan också använda slipmedel för polering av marmor från Frankfurt för att polera marmorplattor. Styrsystemet för denna maskin använder PLC-terminalkontroll med LCD-pekskärmsterminal för parameterinställning och felmeddelanden under drift, etc.
Skicka förfrågan
chatta nu

produkt introduktion

 

1. Hög effektivitet, lägre underhåll, bra glans, kan polera granit, marmor, terraozzoplattor och så vidare.

2. Med bästa kvalitetsbälte med känt märke, tjockleksöverensstämmelse, lova tjockleken på plattan.

3. Bältesflyttning och broflyttning styrs med det automatiska styrsystemet

4. Med lägre effekt (7,5kw enkelhuvud), lägre kostnad




automatic stone polishing line.webptechnical data

abrasive.webp



marble polishing line

Vårsärskildservice

För-försäljning

(1) Vi kan rekommendera eller anpassa den bäst lämpade maskinen med konkurrenskraftigt pris enligt dina skärkrav för dig.

(2) Vi kan ta dig till våra verkstäder och se hur maskinen fungerar genom videosamtal eller så kan du se våra butikers liveshow

(3) Vi kommer att tillhandahålla gratis förfrågan och konsultation av alla maskiner

 

Efter-rea

(1) Vi kommer också att guida dig hur du installerar och felsökerEngelsk version Bruksanvisning kommer att erbjudas.

(2) Vi kan stödja gratis teknikcalsupport och service online hela livet

(3) Vi stöder 1 års garanti efter installation ochReservdelar levereras gratis på grund av våra defekter inom 12 månaders garantitid och till kostnad av 12 månader.


TEKNISK DATA
modell nr.HLMJX-8CHLMJX-12CHLMJX-16CHLMJX-20C
Kvantitet sliphuvud (st)8121620
Effekt av spindelmotor (kw)15151515
Bruttoeffekt (kw)141201270329
Användbar arbetsbredd (mm)400-1250400-1250400-1250400-1250
Bearbetbar tjocklek (mm)10-6010-6010-6010-60
Bältets frammatningshastighet (m/min)0-3.80-3.80-3.80-3.8
Vattenförbrukning (m3/min)15202530
Bruttovikt (kg)17000210002500032000
Mått (L x B x H - cm)750x210x265970x210x2651180x210x2651400x210x265

Populära Taggar: sten polering maskin marmor granit, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, pris, till salu

Skicka förfrågan

(0/10)

clearall